Bezbolesne leczenie - czy aby na pewno?

Od wielu lat reklamy gabinetów stomatologicznych przykuwają nasz wzrok sloganami „bezbolesn leczenie”, „komputerowe znieczulenia”, etc. Dentyści prześcigają się w „bezigłowych” systemach do znieczuleń, często sterowanych komputerowo. Niestety, choć pod względem jakości tradycyjnych znieczuleń, w ostatnich latach dokonał się znaczny postęp, nadal nie gwarantują one pełnego komfortu. Widok karpuli (strzykawki do znieczuleń) wciąż przeraża – zwłaszcza dzieci, a sama perspektywa borowania nie nalży zdecydowanie do najprzyjemniejszych.

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, w dzisiejszych czasach nawet co trzeci dorosły pacjent cierpi na dentofobię czyli paniczny strach przed wizytą stomatologiczną. Może ona przybierać różne nasilenie – od poczucia dyskomfortu po ataki paniki.

Czym jest sedacja

Leczenie stomatologiczne w znieczuleniu gazem rozweselającym - zwanym też sedacją podtlenkiem azotu - jest szansą dla osób (a w szczególności dzieci) odczuwających paniczny strach przed dentystą lub zwyczajnie nie przepadających za wizytą u stomatologa.

Subscribe to Bezbolesne leczenie - znieczulenie gazem rozweselającym RSS